Yeni 2020 VW Golf

Yeni Golf’ün tasarım ekibinin başındaki isim bu aracın çok göz alıcı olacağını söylüyor.

7 jenerasyon ve 35 milyon adet üretimin ardından Volkswagen Golf, otomotiv sektöründeki yeni döneme en iyi şekilde ayak uydurmaya hazırlanıyor. Volkswagen’in paylaştığı yeni açıklamada da bu dönem “Elektrikli araçların, dijital teknolojilerin ve destekli sürüşün hakim olduğu bir dönem” olarak tanımlanıyor. Bu açıklama, yukarıdaki yeni teaser (ipucu) görüntüsüyle birlikte paylaşıldı.

Paylaşılan ipucu görüntüsüne baktığımızda da 8.jenerasyon Golf’ün hâlâ kamuflajlı bir hâlde olduğunu görüyoruz. Volkswagen ayrıca yakın zamanda değiştirecek olduğu ambleminin muhtemelen yenisini bu prototipte kullanmış. Çünkü prototipin amblem kısmı da kamuflajlı. Volkswagen’in tasarım şefi Klaus Bischoff da yeni Golf’ün “çok göz alıcı” bir araç olacağını belirtiyor.

Golf modeli, 45 yıllık tarihinde hep genel tasarımını koruyarak bir sonraki jenerasyonlarına geçiş yaptı. 8.jenerasyonda da aynı durumun fazlasıyla geçerli olduğunu görebiliyoruz. Yani bu araca ilk bakışta bir Golf olduğunu ve sevilen Golf tasarımını koruduğunu görmekteyiz. Daha önceden ortaya çıkan ve hemen aşağıda yer alan iki casus fotoğrafta da yeni Golf’ün içini ve dışını görebilirsiniz.

(büyütmek için fotoğrafa tıklayın)

2020 Volkswagen Golf Spy Photos
2020 VW Golf Spy Photo

Ayrıca Golf’ün genel tasarımını koruyarak devam edeceğini söyledik fakat aracın iç mekanında aslında büyük değişimler de gözümüze çarpıyor. Aracın konsolundaki birçok fiziksel buton, tablet tarzındaki dokunmatik multimedya ekranı içerisine taşınmışa benziyor. Daha önceden de belirtildiği üzere yeni Volkswagen Golf, Ekim ayında resmi olarak tanıtılacak ve yıl sonuna doğru Avrupa’da satışa sunulacak.